Normal bir tank avcısı, bir tank kasasının üzerine monte edilmiş güçlü bir topçu silahıdır. Dönebilen taretten alternatif dövüş imkânları uğruna feragat edilmiştir. Tek atışta yüksek hasar vermeleri, hızlı ateş etmeleri ve sahip oldukları mükemmel nüfuz değerlerinden ötürü, tank avcılarıyla ön hatlarda savaşmak, tehlikeli bir girişim olabilir.

Dönebilen bir taretin olmayışı, tank avcılarını yakın mesafe savaşlarında çok savunmasız kılar. Gövdesini döndürmek zorunda olduğundan kuşatma manevralarına çabuk tepki veremez ve süspansiyonun hasar alması, imhanın kaçınılmaz olması demektir.

Fakat bazı tank avcılarının dönebilen taretleri vardır. Bu durumlarda, tank avcıları daha yüksek hareket kabiliyeti ve ateş gücü için genellikle zırhlarından ödün verir. O kadar ki, kendilerine “sırça top” adı verilmiştir: Güçlü fakat kolayca imha edilebilir. Bu tank avcıları için en iyi yaklaşım gizliliktir.

Tank avcıları, savunmada ve ikinci hat desteğinde son derece etkilidir. Ancak doğal düşmanları topçular, onları yaylım ateşiyle saklandıkları yerlerden çıkmaya kolayca zorlayabilir.