World of Tanks’teki KMT sınıfını, kundağı motorlu havan topları temsil eder. Düşman tanklarını yaylım ateşine tutan bu araçlar, uzun menzilde etkilidirler ve müttefik güçlere savaşın ön cephesinde destek olurlar. Özel topçu nişan alışı sayesinde savaş meydanını kuş bakışı tarayabilirler.

KMT’ler, isabet ettiğinde düşman tanklarına ağır hasar veren veya onları imha eden yüksek kalibre toplara sahiptir. Böyle bir gücün dezavantajları da vardır: İsabet oranları düşüktür ve yeniden yükleme süreleri uzundur.

KMT’ler, sadece birkaç atışla savaşın sonucuna büyük etki yapabilir. Düşman oyuncularını hop oturtup hop kaldırabilirler; ancak sadece savaş uzakta seyrettiğinde. Rakipleriniz ateş etme pozisyonlarına yaklaşır yaklaşmaz çoğu durumda topçuların sonu gelmiş demektir. Gerçek şudur ki, KMT’lerin zırhı doğrudan çatışmalara giremeyecek kadar incedir. Düşman saldırısı bastırılsa dahi düşman KMT’lerinin saldırıları sonucu kayıplar yaşanabilir.

KMT’lerle oynarken hareketlerin mini haritadan takip edilmesi büyük önem taşır. Böylece, savaş meydanında yaşanan değişikliklere göre derhal ve gerekli tedbirleri alabilir, yüksek öncelikli yönlerde müttefiklerinize yardımcı olabilirsiniz. Bu, bir tespit riski oluştuğunda yerinizi değiştirmenize de yardımcı olur. Bir hedefe nişan almak oldukça uzun sürebileceğinden çok sık hedef değiştirmeniz önerilmez. Bu sayede vakit kazanırsınız.

KMT’lerle başarılı bir oynanış ortaya koymak, dikkat ve sabır gerektirir. Kendisine has doğasından ötürü, KMT’lerin sevenleri kadar aleyhtarları da vardır. Son derece kutuplaştırıcı bir araç sınıfı olmasına rağmen, ne tarafta olursanız olun, savaşın üzerindeki etkisi yadsınamaz.