Orta tanklar, daha büyük ve cüsseli ağır tanklarla daha küçük ve çevik hafif tanklar arasındaki boşluğu dolduran orta sınıfı temsil eder. Bu çok amaçlı muharebe makineleri, hafif zırhlı atik gözcülerden güçlü silahlarıyla ölüm kusan savaş araçlarına kadar geniş bir yelpazede rol alabilirler.

Orta tanklar, genel bir kural olarak, dost ağır tanklara destek olduklarında veya bir “kurt sürüsü” oluşturduklarında etkili olurlar. Çoğunlukla, nispeten düşük hasar verme ve nüfuz değerlerine sahip, hızlı ateş eden topları vardır. Cephe saldırılarında ağır tanklarla ve tank avcılarıyla yarışamazlar. Ateş gücü gösterisi yaparken güvenebilecekleri tek şey hareket özellikleridir.

Kuşatma manevraları veya düşman bataryalarına hızlı bir saldırı için düşman hatlarındaki sapmalardan ve yarılmalardan yararlanın. Birlikten kuvvet doğduğunu ve bir orta tankın tek başına fethe kalkışamayacağını unutmayın. Bu nedenle, saldırılarınızı müttefiklerinizle koordine edin veya tercihen bir savaş ekibi toplayarak arkadaşlarınızla omuz omuza çarpışın ve oyun deneyiminizi daha eğlenceli ve etkili bir hâle getirin!